تعطیلی ، تفریح نکات ایمنی اتومبیل موتور

تعطیلی ، تفریح: نکات ایمنی اتومبیل موتور مطمئن ماشین صاعقه حوادث ایمنی

گت بلاگز وب‌گردی بعضی راهکارها جهت در امان ماندن وقت وقوع صاعقه ، رعد و برق، خطر فوت را به همراه دارد

کارشناس شرکت هواشناسی گفت: شرایط هوا کشور به گونه ای است که احتمال وقوع صاعقه در آسمان بسیاری از شهرها وجود داشته و توجه نکردن به نکات ایمنی منجر به جان باختن افراد می شود.

بعضی راهکارها جهت در امان ماندن وقت وقوع صاعقه ، رعد و برق، خطر فوت را به همراه دارد

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، محمد اصغری گفت: باتوجه به شرایط هوا کشور در روزهای گذشته و ادامه روند بارندگی های شدید و صاعقه های خطرناک، به شهروندان توصیه می شود حتما نکات ایمنی را رعایت و از رفتن به مکان های مرتفع، لبه صخره ها، بلندی قله ها و ارتفاعات خطرناک بپرهیزند.

عبارات مهم : نکات ایمنی – اتومبیل
وی افزود: صاعقه های اخیر، صدمات جانی و مالی بسیاری را به کشور وارد کرده است بر این اساس شهروندان توجه داشته باشند هنگام رعد و برق از درختان، تپه ها، طناب رختشویی، سیم برق هوایی، لوله های فلزی و آب دوری کنند و از دست زدن به وسیله های فلزی از قبیل نرده های آهنی، قلاب ماهیگیری، دوچرخه، واگن های راه آهن و لوازم فلزی منزل جدا خودداری کنید.

کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: در صورتی که در وقت بروز رعد و برق در فضای باز حضور دارید، زانو و پاهای خود را نزدیک یکدیگر قرار داده و سر خود را خم کنید و چنانچه در حال شنا کردن یا روی قایق هستید، سریعا از آب بیرون آمده و به یک مکان امن پناه ببرید.

وی عنوان کرد: در وقت وقوع این حوادث از تجمع خودداری کرده ور در صورت حضور در اتومبیل، در محل مطمئن توقف و موتور را خاموش کنید و سپس آنتن ماشین را پایین بکشید.

اضغری در آخر گفت: رعایت نکات ایمنی، در کم کردن میزان خسارت های جانی و مالی تأثیر به سزایی دارد.

منبع:میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نکات ایمنی | اتومبیل | موتور | مطمئن | ماشین | صاعقه | حوادث | ایمنی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz