تعطیلی ، تفریح نکات ایمنی اتومبیل موتور

تعطیلی ، تفریح: نکات ایمنی اتومبیل موتور مطمئن ماشین صاعقه حوادث ایمنی

گت بلاگز سلامت اعضای خانواده نکاتی در خصوص پیشگیری از اگزما در تابستان

اگر دچار التهاب آلرژی پوست شده است باشید یا پوست تان خشک و بسیار حساس باشد به احتمال زیاد مبتلا به اگزما شده

نکاتی در خصوص پیشگیری از اگزما در تابستان

اگر دچار التهاب آلرژی پوست شده است باشید یا پوست تان خشک و بسیار حساس باشد به احتمال زیاد مبتلا به اگزما شده است اید که می توانید با رعایت کردن نکاتی آن را درمان کنید. در این مقاله از دکتر سلام چند توصیه مهم جهت جلوگیری از اگزما را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

اگر آلرژي داريد يا دچار سرماخوردگي بهاري هستيد يا پوست تان خشک و بيش از حد حساس هست؛ احتمالا با اگزما نيز دست و پنجه نرم مي کنيد. جوش هاي خشک و قرمز که بسيار خارش دارد، وجه مشخصه ي اين بيماري هست. در اينجا به دستورالعمل هايي مي پردازيم که با استفاده از آنها مي توانيد با اگزما مقابله کنيد.

نکاتی در خصوص پیشگیری از اگزما در تابستان

۱۰ نوع اگزما وجود دارد ولی اگزماي آتوپي (التهاب آلرژي پوست) بيش از بقيه شايع است.

به گفته ي دکتر کريستين ليفرمن، استاد دانشگاه مدرسه پزشکي مايو در روچستر جوش هاي اگزما نوعاً قرمز رنگ است و به شکل ورم موضعي يا دمل در صورت و گردن و ابرو و زانو ظاهر مي شود، ولی ممکن است به پاها و دست ها و يا کل بدن هم سرايت کند.

پديده اي دايره وار؟

نشانه هاي اگزما مي آيند و مي روند. يک روز پوست شما شايد خوب باشد و روز ديگر نه. قرمزي هاي جوش مانندي در بدن تان ببينيد. صابون ها و لوازم پاک کننده خانگي نامناسب و هواي خشک کننده پوست مثل گرماي ناگهاني آخر پاييز و اول زمستان، لباس زير و احتمال استرس از جمله عوامل است که باعث بروز اگزما مي شود.

در اينجا به طور مختصر مي گوييد که براي جلوگيري از اگزما چه بايد بکنيد.

اگر دچار التهاب آلرژی پوست شده است باشید یا پوست تان خشک و بسیار حساس باشد به احتمال زیاد مبتلا به اگزما شده

زياد از صابون استفاده نکنيد

کارن کن ديزي رييس بخش پوست شناسي دانشگاه براين ماور مي گويد: «براي جلوگيري از خشک شدن پوست تان، تنها براي شست و شوي بخش هايي که فکر مي کنيد مورد نیاز است از صابون استفاده کنيد. از صابون هاي ملايم استفاده کنيد. دکتر ليفمن مي گويد صابون هاي گليسيرين دار گزینش خوبي هست. ولی از صابون هاي دافع بوي بد که سوزش آور است استفاده نکنيد.»

از مرطوب کننده استفاده کنيد

بهترين وقت براي استفاده زياد از مرطوب کننده بلافاصله بعد از خارج شدن از حمام هست. آن کلن اسميت، متخصص پوست در بيمارستان ويليام بيمونت مي گويد: «بلافاصله بعد از آن که با حوله خودتان را پاک کرديد، در حالي که هنوز بدن تان مرطوب هست، با گشاده دستي از مرطوب کننده استفاده کنيد.

منبع: آخرین خبر

واژه های کلیدی: مرطوب کننده | دانشگاه | استفاده | زمستان | صابون | آلرژی | آلرژي | زمستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz