تعطیلی ، تفریح نکات ایمنی اتومبیل موتور

تعطیلی ، تفریح: نکات ایمنی اتومبیل موتور مطمئن ماشین صاعقه حوادث ایمنی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «قلقلی» سکوتش را شکست

کارش را با عمو قناد شروع کرده و مانند خود عمو قناد شاد و سرحال و سرزنده مانده هست، شاید این خصلت همه آنهایی باشد که با هنر نفس می کشند و با خاطرات خوش زندگی می‌

«قلقلی» سکوتش را شکست

«قلقلی» سکوتش را شکست

عبارات مهم : ایران

کارش را با عمو قناد شروع کرده و مانند خود عمو قناد شاد و سرحال و سرزنده مانده هست، شاید این خصلت همه آنهایی باشد که با هنر نفس می کشند و با خاطرات خوش زندگی می کنند.

به گزارش ایسنا، کودکی سه نسل از ایرانی ها با او گره خورده هست. حرف هایش به دل فرزند ها نشسته. اگرچه کلامی از او نشنیده اند. «قلقلی» را می گویم، مرد ساکتی که با زبان بدن فریاد می زد و خنده به صورت فرزند ها می نشاند. حرف های او را هر لحظه عمو قناد ترجمه می کرد و ما یک نقل قول غیر مستقیم از او داشتیم.

بارزترین وجه شخصیتی اش همین سکوت بود که می خواست اندازه همه دنیا حرف بزند و مخاطب بازیگوش را راضی نگه دارد.

شهرام لاسمی یا همان «قلقلی» یادگاری از دوره سینمای صامت بود. به خاطر دارم یک بار لباس چارلی چاپلین را هم پوشید، خنده هایش و حرکات دست و پایش چقدر شبیه او بود، آنجا بود که فهمیدم واقعا هنرمند است.

خوشبختانه جهت مراسم خوش حالی بزرگ کودک و سالمند به شهرستان گناباد آمده بود. هنوز ته دلم دلهره ای احساس می شد که لحن صدای واقعی «قلقلی» چطور باید باشد و نوستالژی کودکی مان ناگهان فرو نریزد. خوشبختانه گفت وگوی شیرینی از کار درآمد که در ادامه می خوانید.

شهرام لاسمی معروف به «قلقلی» در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از سال ۱۳۶۳ کارم را با آقای مجید قناد جهت کودکان در برنامه ای با عنوان «بازی، شادی، تماشا» در شبکه دوم سیما شروع کردم که در آن برنامه من در نقش شخصیتی بودم که بی کلام است و با زبان بدن با کودکان حرف می زند.

وی ادامه داد: فرزند های زیادی با من بزرگ شده است اند و خدا را شاکرم و خوشحالم که مثمر ثمر واقع شده است ام، ضمنا در وقت جنگ تحمیلی نیز فرزند های کشور عزیزمان ایران را سرگرم کرده و حتی چیزهای زیادی به آن ها یاد دادم.

لاسمی تصریح کرد: فرزند های آن موقع تنها دو شبکه داشتند و تمام سرگرمی ارزش تلویزیون بود، ولی فرزند های الان، نسل اینترنت هستند و همه چیز را نیز در اختیار دارند، ضمن اینکه فاصله زیادی نیز بین این دو نسل وجود دارد.

این صورت حوزه کودک و نوجوان افزود: هنگامی که فرزند های دهه شصت من را می بینند و یا در شبکه اجتماعی برایم پیغام می گذارند در صحبت هایشان این عنوان را بیان می کنند که اجراهایم برایشان تاثیرگذار بوده و بر همین اساس، نقش خود را به خوبی ایفا کرده ام.

شاد کردن دل فرزند های کشور عزیزمان ایران در وقت جنگ
وی همچنین گفت: در وقت جنگ تحمیلی در استودیو تلویزیون که می بودیم به یک باره می دیدیم هواپیماهای عراقی، حمله موشکی می کردند ولی ما کارمان را می کردیم و این موشک ها هیچ خللی در روند کارمان ایجاد نمی کردف چراکه هدفمان این بود که دل فرزند های کشور عزیزمان ایران را در آن شرایط سخت شاد کنیم.

لاسمی خاطرنشان کرد: همچنین خبر هایی از نظر اجتماعی و اخلاقی که نیاز جامعه آن وقت بود را به آن ها آموزش می دادیم.

وی با اشاره به زلزله در کرمانشاه و چند استان دیگر کشور گفت: فوت آخر زندگی نیست و شروع زندگی بعد هست. بر همین اساس، هموطنان عزیزم در کرمانشاه نبایستی ناراحت باشند و زلزله که فعل و انفعالات زمین است نیز طبیعی بوده و باید در زمانی که زلزله وقوع می پیوندند نیز خدا را شکر کرد و همچنین اینکه خدا نیز بندگانش را دوست داشته و به جز این دنیا، دنیای دیگری نیز برایشان در نظر دارد.

او عنوان کرد: مردم کشور عزیزمان ایران مردم خوش حالی هستند ولی متأسفانه به علت مشکلاتی که در جامعه وجود دارد مقداری درگیر برطرف آن ها هستند.

وی با بیان اینکه ساکن شهر مشهد شده است ام، افزود: مشهد را به خاطر وجود امام رضا (ع) دوست دارم و بسیار خوشحالم که خدا این سعادت بزرگ را نصیبم کرده که در این شهر زندگی کنم.

لاسمی عنوان کرد: خیلی خوشحالم که این افتخار را داشتم که در مراسم خوش حالی باشکوه که به نفع کودکان معلول ذهنی در گناباد برگزار شده است حضور پیدا کردم و از خیرینی که شرایط کمک کردن به این فرزند ها را دارند تقاضا دارم که این افراد را فراموش نکنند، ضمن اینکه امیدوارم مجددا شرایطی فراهم شود تا بتوانم با این کودکان معصوم دیدار داشته باشم.

«قلقلی» سکوتش را شکست

واژه های کلیدی: ایران | زندگی | فرزند | ایرانی | کودکان | شهرام لاسمی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz