تعطیلی ، تفریح نکات ایمنی اتومبیل موتور

تعطیلی ، تفریح: نکات ایمنی اتومبیل موتور مطمئن ماشین صاعقه حوادث ایمنی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی به مدیر مجلس جهت گران نشدن سیگار داخلی ، سیگارفروشان&quot، نامه &quot

فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد دخانی تولید داخل طی نامه‌ای از رییس مجلس شورای اسلامی خواستار عوض کردن بند الحاقی ۷ به تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷ که موجب زیاد کردن

به مدیر مجلس جهت گران نشدن سیگار داخلی ، سیگارفروشان&quot، نامه &quot

نامه "سیگارفروشان" به مدیر مجلس جهت گران نشدن سیگار داخلی

عبارات مهم : بازار

فروشندگان و توزیع کنندگان مواد دخانی تولید داخل طی نامه ای از رییس مجلس شورای اسلامی خواستار عوض کردن بند الحاقی ۷ به تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷ که موجب زیاد کردن ۳۵ تومانی هر نخ سیگار تولید داخلی می شود، شدند.

به گزارش ایسنا، تعیین وظیفه در خصوص بند جنجال برانگیز الحاقی ۷ به تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷، مجددا از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت زیاد کردن قیمت هر نخ سیگار به کمیسیون تلفیق ارجاع شد، بندی که در لایحه دولت وجود نداشت و به وسیله کمیسیون های مجلس شورای اسلامی به لایحه بودجه اضافه شد تا با اعتراض تولیدکنندگان داخلی مواجه شود که در نهایت جهت تعیین تکلیف، از صحن علنی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد تا در مورد آن تصمیم گیری شود.

بر اساس بند الحاقی ۷ متن نهایی لایحه بودجه سال ١٣٩٧ و بر اساس مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل (انواع سیگار تولید داخلی، تولید یکسان و تولید داخل با نشان بین المللی) مبلغ ۳۵۰ ریال و هر نخ سیگار وارداتی مبلغ ۵۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می شود و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است مبالغ مزبور را از تولیدکنندگان و واردکنندگان حسب مورد اخذ و به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۱۰۵۱۶ این قانون واریز کند.

به مدیر مجلس جهت گران نشدن سیگار داخلی ، سیگارفروشان&quot، نامه &quot

این مسئله با اعتراض فروشندگان و توزیع کنندگان کالای دخانی تولید داخل مواجه شده است است و آن ها اعتقاد هستند که این اتفاق موجب می شود در بازار قیمت سیگارهای تولید داخلی با برند ایرانی التهاب ایجاد شود، چراکه قیمت سیگارهای ایرانی نسبت به سیگارهای با برند خارجی تولید داخل و نیز سیگارهای وارداتی کمتر بوده و دریافت عوارض ۳۵ تومانی از این سیگارها موجب زیاد کردن ۵۰ درصدی قیمت این سیگارها می شود.

آن ها همچنین اعتقاد دارند که در چنین بازاری بیشترین زیاد کردن قیمت جهت سیگارهای تولید داخلی ایرانی به وجود می آید که این مسئله موجب خواهد شد بازار فروش، میزان کارآفرین ناشی از این محصولات در داخل با بحران مواجه شود و باید در نظر داشت که به علت نزدیک بودن بازه قیمتی سیگارهای قاچاق با سیگارهای تولید داخلی ایرانی، بحران دیگری جهت فروش این محصولات به وجود می آورد.

فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد دخانی تولید داخل طی نامه‌ای از رییس مجلس شورای اسلامی خواستار عوض کردن بند الحاقی ۷ به تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷ که موجب زیاد کردن

در همین رابطه فروشندگان و توزیع کنندگان کالای دخانی تولید داخل با ارسال نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی خواستار عوض کردن در تصمیم اتخاذ شده است هستند. متن این نامه در ادامه آمده است.

“اینجانبان فروشندگان و توزیع کنندگان کالای دخانی با زیاد کردن هر گونه عوارض و مالیات سیگار مخالفت اکید داریم و معتقدیم هر گونه زیاد کردن قیمت باعث خارج شدن فروشندگان مجاز از تناوب فروش بازار و جایگزین شدن قاچاق فروشان خواهد شد کما اینکه تاکنون نیز فعالین مجاز در عرصه دخانیات رقابتی تنگاتنگ و نابرابر با برندهای معروف و پرمشتری قاچاق داشته اند در حالی که در این بازار رقابتی قیمت حرف اول را می زند و قاچاقچیان با کم کردن قیمت تلاش در تسخیر بازار و خارج کردن فروشندگان مجاز از گردونه فعالیت دارند.

افزایش عوارض و مالیات گامی در جهت خواسته باندهای قاچاق است و عاملین جز و کل مجاز را نیز به سمت خرید و فروش قاچاق سوق می دهد. بدیهی است به واردات قاچاق دخانیات هیچ گونه نظارت بهداشتی اعمال نمی شود و عملا سطح بهداشتی جامعه با مصرف این قبیل کالاها تنزل پیدا می کند و سرمایه گذاری بسیار زیاد انجام شده است به منظور بومی سازی تولید داخل در ورطه نابودی قرار گرفته و عواید دولت از کالاهای مجاز و استاندارد دخانی هم متاثر از زیاد کردن قاچاق فاقد استاندارد محقق نشود.

به مدیر مجلس جهت گران نشدن سیگار داخلی ، سیگارفروشان&quot، نامه &quot

با عنایت به توضیحات مربوطه و به جهت لزوم حمایت از فعالان مجاز بازار دخانیات و جلوگیری از توسعه قاچاق دخانی و اقتصاد زیرزمینی اعلام می کنیم با هر گونه زیاد کردن مالیات و عوارض مخالف بوده و شما به عنوان مدیر قوه مقننه خواهان اعمال مدیریت مقتضی با نشانه حفظ مالیات تعیین شده است در قانون برنامه ششم توسعه و جلوگیری از هر گونه اعمال عوارض و مالیات اضافه هستیم. “

واژه های کلیدی: بازار | سیگار | دخانیات | قاچاقچیان | لایحه بودجه | باندهای قاچاق | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz