تعطیلی ، تفریح نکات ایمنی اتومبیل موتور

تعطیلی ، تفریح: نکات ایمنی اتومبیل موتور مطمئن ماشین صاعقه حوادث ایمنی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بسته ارزی با طعم کم کردن قیمت سکه

امروز هم مثل چند روز گذشته شاهد افت فشار بازارهای ارز و سکه بودیم آن هم در شرایطی که گفته می‌شود احتمالا رییس کل بانک مرکزی امشب از بسته تازه ارزی رونمایی خواهد

بسته ارزی با طعم کم کردن قیمت سکه

بسته ارزی با طعم کم کردن قیمت سکه

عبارات مهم : بازار

امروز هم مثل چند روز گذشته شاهد افت فشار بازارهای ارز و سکه بودیم آن هم در شرایطی که گفته می شود احتمالا رییس کل بانک مرکزی امشب از بسته تازه ارزی رونمایی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، احتمالا تا آخر امروز (یکشنبه) همتی – رییس کل بانک مرکزی – راجع به بسته تازه ارزی که چند روزی است که مسئولان دولتی و بانکی و البته نمایندگان مجلس از آن سخن گفته و اجرایی شدن آن را راهگشای پرسشها موجود بازار ارز اعلام کرده اند، توضیحاتی ارائه کرده و جزییات این بسته را اعلام می کند. هنوز هیچ اطلاعاتی از آن به طور مشخص و رسمی از سوی یک مقام دولتی و یا بانکی اعلام و تایید نشده است.

بسته ارزی با طعم کم کردن قیمت سکه

با این حال براساس آنچه که تاکنون مسئولان حوزه های متفاوت از جمله نمایندگان مجلس یا اعضای اتاق بازرگانی اعلام کرده اند، اینگونه به نظر می رسد که قرار است ارز رسمی حدود ۴۴۰۰ تومانی که تا چندی پیش به همه کالاها تخصیص داده شده است داشته، از این بعد فقط به کالاهای اساسی و حیاتی تخصیص داده شده است یافته و سایر صادرکنندگان و واردکنندگان با ورود به بازار ثانویه و با قیمت توافقی معاملات خود را انجام دهند. در این شرایط به نظر می رسد تامین بعضی ارزها از جمله ارز مسافرتی نیز به طور کامل به بازار ثانویه انتقال یافته شده است و یارانه دولتی آن قطع شود که البته بعضی نمایندگان مجلس به این عنوان اشاره داشته اند.

۵۰۰ هزار تومان از قیمت سکه افتاد

در حالی که ظهر روز گذشته، سکه تمام طرح تازه بیش از چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان تومان قیمت داشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۹۴ هزار تومان فروخته می شد، امروز تا ساعت ۱۳ به ترتیب ۵۰۹ هزار تومان و ۲۱ هزار تومان کم کردن قیمت را تجربه کردند. بازار طلا و سکه صبحگاه امروز (یکشنبه) روند خود را با کم کردن قیمت شروع کرد و در مسیر نزولی حرکت کرد. براین اساس قیمت سکه تمام طرح تازه تا ساعت ۱۲:۳۰، سه میلیون و ۵۴۱ هزار تومان فروخته شد و سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۳۰۱ هزار تومان عرضه شد. همچنین نیم سکه یک میلیون و ۷۷۱ هزار تومان قیمت داشت و ربع سکه ۹۲۱ هزار تومان دادوستد می شد. قیمت سکه گرمی نیز به ۵۰۱ هزار تومان کم کردن یافت.

امروز هم مثل چند روز گذشته شاهد افت فشار بازارهای ارز و سکه بودیم آن هم در شرایطی که گفته می‌شود احتمالا رییس کل بانک مرکزی امشب از بسته تازه ارزی رونمایی خواهد

طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان و هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۱۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت داشت. هر اونس طلا در بازار جهانی نیز ۱۲۱۴ دلار و ۳۰ سنت قیمت گذاری شده است است.

تقاضای زیاد دلار توهم ایجاد کرد

قطعا بااهمیت ترین علت زیاد کردن قیمت دلار و سکه، هجوم نقدینگی طی ماه های اخیر به این بازارها بوده هست. باتوجه التهاباتی که در بازار ارز ایجاد شده است و هزینه تولید و واردات کالاها را زیاد کردن داده هست، نائب رییس اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران می گوید زیاد کردن تقاضا جهت خرید ارز، توهم در بازار و اقتصاد ایجاد کرده و باعث شده است تولیدکنندگان به علت اینکه هماهنگ نبودن قیمت کالای نهایی با هزینه تمام شده، تولید را کم یا فعلا متوقف کنند. در این باره سیدعلاء الدین میرمحمد صادقی – نائب رییس اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران – به ایسنا گفت: باتوجه به نوساناتی که در بازار ارز ایجاد شده، هر کس تلاش دارد پولش را به ارز تبدیل کند و منفعتی ببرد؛ لذا این میزان تقاضا، توهم و جو روانی در بازار ایجاد کرده هست. این در حالی است که ارقامی که معامله می شود محدود است.

بسته ارزی با طعم کم کردن قیمت سکه

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | بازرگانی | نمایندگان مجلس | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz